O mnie

Sylwia Ścibisz jest radcą prawnym w OIRP w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w spółkach prawa handlowego w tym w spółkach notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie gospodarczym, upadłościowym i cywilnym. Posiada doświadczenie w tworzeniu podmiotów gospodarczych, w łączeniu i przejmowaniu spółek, pozyskiwaniu kapitału na cele inwestycyjne i rozwojowe, emisji obligacji i akcji. Uczestniczyła także we wprowadzaniu spółek na rynek giełdowy. Doradzała i prowadziła sprawy sportowych spółek akcyjnych prowadzących drużyny w najwyższej koszykarskiej klasie rozgrywkowej w Polsce, jak i w Eurolidze.

Sylwia Ścibisz posiada również doświadczenie przy reprezentowaniu klientów zarówno przed sądami różnych instancji, jak i przed instytucjami takimi jak: KRRIT, UOKIK, Urzędem Antymonopolowym, Urzędami Miast i Gmin. Brała udział w postępowaniach, w których zapadały precedensowe wyroki. Brała także udział w sprawach o zwrot bezprawnie zagarniętego mienia w czasach PRL.

Mecenas Sylwia Ścibisz wielokrotnie zasiadała w organach spółek. Była członkiem zarządu i rady nadzorczej w spółkach zajmujących się nieruchomościami, działalnością inwestycyjną, jak i sportową.

Specjalizacja:

  • prawo spółek handlowych
  • prawo zamówień publicznych
  • doradztwo korporacyjne
  • fuzje, przejęcia, pozyskiwanie kapitału
  • nieruchomości